Od pondělí 12.12.2011 v prodeji supíkovický mák !

Od pondělí 12.12.2011 v prodeji supíkovický mák !

Na všech našich prodejnách si můžete koupit další z regionálních výrobků - mák vypěstovaný na polích farmy Supíkovice. Mák je balený v sáčcích o hmotnosti 500 g a jeho cena je 35 Kč.

A proč jíst mák? Mák obsahuje velké množství zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin. Semena máku tvoří asi z poloviny oleje kyseliny stearové, palmitové a linolové. Další tělu prospěšné látky obsažené v máku jsou sodík, fosfor, draslík i hořčík. Ne každý ví, že mák obsahuje mimo jiné velké množství vápníku, dokonce zhruba desetkrát více než mlékárenské výrobky, které bývají často označovány jako klíčový zdroj tohoto prvku při prevenci proti lámavosti kostí (osteoporóze).
Mák dále působí proti zubním kazům, makový olej pomáhá také proti stresu. Tento olej se navíc využívá i v kosmetice, neboť má hojivé účinky na pleť poškozenou ekzémy či záněty. Regenerační schopnost oleje podporuje růst a kvalitu nehtů a vlasů. Kyselina olejová, obsažená v máku, působí pro zlepšení paměti a snížení krevního tlaku, poslední výzkumy ji však častěji zmiňují v souvislosti s prevencí karcinomu prsu.

2011 webdesign & tvorba webových stránek » frogDesign.cz