Supíkovický med u nás v prodeji !

Supíkovický med u nás v prodeji !

V současné době si můžete ve všech našich prodejnách zakoupit pravý supíkovický med. Tento med pochází od chovatele včel pana Pavla Šafáře ze Supíkovic z medobraní roku 2011. Jedná se o velmi kvalitní med s certifikátem Český med. Med lze označit za potravinu zlepšující fyzickou kondici jedince, bránící vzniku nadměrné únavy. Výrazný pozitivní účinek se projevuje u problémů spojených se zažívacími potížemi. Med díky svým antibakteriálním účinkům dokáže velmi úspěšně chránit stěnu žaludku a střev před trávicími šťávami. Dále se potvrdilo, že při různých onemovněních ledvin je med vynikajícím podpůrným prostředkem, poněvadž neobsahuje téměř žádné bílkoviny, které by ledviny zatěžovaly. Bylo zjištěno, že med pozitivně působí na fixaci vápníku v kostech a pozitivně působí při anemii. V poslední době byl med nadějně testovan jako možný prostředek k regenaraci sil po značné fyzické námaze. Jisté účinky byly zjištěny i v případě zlepšení psychické kondice.
Med je zdrojem okamžité rychle a lehce doplnitelné energie. Dále je třeba zcela odmítnout i tvrzení, že med způsobuje zubní kaz. Zub kaz je problémem spíše sladkostí z řepného cukru. Med naopak obsahuje celou řadu látek, které vzniku zubního kazu brání. Med také na rozdíl od řepného cukru obsahuje navíc dosti Ca a P, jež jsou zapotřebí při metabolismu sacharozy, takže organismus nemusí tyto prvky brát například ze zubní skloviny.   
A co med a alergie na pyl (takzvaná senná rýma), jež je velmi významnou nemocí v civilizovaném světě? Med se svým obsahem pylu (dostupný po celý rok) je velmi dobrý prostředek pro léčení těchto alergií. Malé dávky alergenu po celý rok umožní organismu se neustále setkávat s tím, co mu škodí, ale v malém množství. Konzumací medu, ato hlavně v zimním období, si tělo vytváří určitou rezistenci vůči pylu. V letním období během květu problémových rostlin je tak tělo již připravené a problémy jsou daleko menší. Při pravidelném užívání medu během zimních měsíců se po několika letech můžeme dočkat i úplného vymizení alergie. Podmínkou je, že konzumujete med z oblasti, v které žijete, protože tento med obsahuje pyly rostlin ve vašem okolí, které vám alergie způsobují.

2011 webdesign & tvorba webových stránek » frogDesign.cz